Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 23.04.2024, 19:56

Червоношахтарська гімназія

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 397
Оцінювання
Чи отримали Ви роз'яснення від класовода щодо критеріїв оцінювання?
Всього відповідей: 119
Чи задовольняє Вас оцінювання навчальних досягнень Вашої дитини?
Всього відповідей: 113
Чи достатньо інформації про успішність своєї дитини Ви отримуєте з щоденника?
Всього відповідей: 117
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу

Шкільна бібліотека

Вітаю всіх прихильників книги та читання! Бібліотекар школи - Вдовіна Лариса Анатоліївна. Бібліотека як і Червоношахтарська школа розпочала свою роботу в 1948 році. Спочатку це були пункти видачі книжок в класах, пізніше окреме помешкання при Червоношахтарській восьмирічній школі. В 1987 році шкільна бібліотека розпочала свою роботу в новобудові Червоношахтарської середньої школи.

В даний момент бібліотека - шкільний інформаційний центр при Червоношахтарській ЗОШ 1-3 ступенів. Бібліотека має комп'ютер та підключення до інтернет мережі.

Всіх поцінувачів друкованого слова запрошую до спілкування: vdovina.lara@gmail.com

Шановні бібліотекарі, 28.10.2014 року я була слухачем Всеукраїнського вебінару  бібліотекарів " Шкільна бібліотека - стратегічний партнер освіти".

На засідані відмитили участь бібліотекарів України в Всеукраїнському місячнику шкільних бібліотек і запропонували провести конкурс на найкраще гасло місячника в 2015 - 2016 навчальному році.                                      

Досвід корпоративної співпраці бібліотек Херсонщини висвітлили: Обласна бібліотека для дітей імені Дніпрової Чайки та академія непреривної освіти в вигляді бібліотечних медіауроків на сайті: gorodmedia.blogspot.com.

Дитяча національна бібліотека запропонувала використовувати репозитарій електроних підручників на сайті: http://ua.lokando.com/start.php 

Шановні учні, 2020 рік славетний тим, що навесні ми відзначаємо наступні ювілейні дати:

- 90 років від дня народження Ліни Костенко, української поетеси, громадської діячки;

- 125 років від дня народження Максима Рильського, українського поета, перекладача, публіциста,культурно – громадського діяча;

-  100 років від дня народження Григорія Тютюнника, українського письменника;

 - 100 років від дня народження Дмитра Білоуса, українського поета, перекладача, критика;

 - 130 років від дня народження Миколи Зерова, українського поета;

 -  180 років від дня народження Марка Кропивницького, українського драматурга, актора, режисера, композитора, педагога, театрального діяча.

Про життєвий та творчий шлях ви можете ознайомитись на сайті бібліотеки Музичанської ЗОШ на сторінці «Календар знаменних дат».

(https://book-small-town.jimdofree.com)

«Рідний край – наша гордість».    

                                Хай доля стелить рушники
                                Й життя буде привільне.
                                Уклін сердечний мій прийми, 
                                Моє навіки – Вільне.                
Такими гарними словами почалося засідання п’ятикласників за круглим столом «Рідний край – наша гордість». Бібліотекар звернула увагу дітей на історію рідного краю: Дніпропетровщини, Криворіжжя, села Вільного. Ознайомитися зі славними сторінками рідного краю допоміг фонд краєзнавчої літератури шкільної бібліотеки. Значна та цікава інформація подана в книгах: 

  1. Криворіжжя: від села до села: літературно – історичний альманах / упорядник Т.І. Семенова. – Кривий Ріг «ПП Конон», 2011. – 500 с.
  2. Світа пам’яті: в п’яти томах / укладач О.В. Векленко. – Кривий Ріг «Видавничий дім», 2004 – 2010. – 550 с. 
  3. Старостін В.С. Столиця степового краю. Дніпропетровськ: Нариси з історії міста. – Дніпропетровськ ВАТ «Дніпрокнига», 2004. – 280 с.
  4. Топонімія Дніпропетровщини / упорядники М.С. Богомаз, В.С. Мороз . – Дніпропетровськ ВАТ «Дніпрокнига», 2004. – 448 с.
  5. Богомаз М.С. Придніпровя  рухається та тече… – Дніпропетровськ ВАТ «Дніпрокнига», 2004. – 416 с. 

Учні 5 класу з задоволенням пізнавали для себе цікаві історичні факти -  про виникнення та будівництво Дніпропетровщини, походження назв різних географічних об’єктів області: населених пунктів, річок, залізничних станцій, лісів, озер, островів. Повчальною для дітей була інформація про заснування   с. Вільного, адже це історії їх родин – бабусь, дідусів, які пережили всі труднощі під час голодоморів 1932 – 1933, 1946 – 1947 років, окупацію в період загарбання німецько – фашистськими військами в 1941 – 1944 роках,  відбудову в післявоєнні роки та самоствердження в роки незалежності. Тож, діти висловивши свої думки були вдячні тому, що саме в с. Вільному вони проживають разом зі своїми батьками та друзями. 
   

В 2020 році маємо і книги – ювіляри. Так, у цьому році відзначаємо:       

- 235 років від дня виходу книги Рудольфа Распе «Пригоди барона Мюнхаузена»;

- 185 років повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба»;

 - 150 років повісті – казці «Аліса у країні див» Льюїса Керролла;

 - 150 років «20 000 тисяч льє під водою Жюля Верна.

Ви можете прочитати дані книги  відвідавши шкільну бібліотеку. Запрошуємо до читання.

Всесвітній День Землі.

Дивлячись  на світ, не можна не дивуватись.

         Усього півтори години потрібно, щоб облетіти навколо Землі на космічному кораблі – супутнику. А перед тим як злетіти над Землею, людина вивчила свою планету і змогла обдивитись її всебічно. Цей подвиг пізнання триває тисячоліття. Нам, нинішньому поколінню, залишилось не тільки милуватися її просторами, а й пишатися своєю Землею, пізнавати та оберігати навколишній світ. Щоб пізнати свою країну потрібно мандрувати, подорожувати читаючи цікаві сторінки книжок. А вони зовсім поряд… В шкільній бібліотеці.                                                                             Запрошую з даними книгами познайомитись на бібліотечній сторінці сайту та взяти для читання в бібліотеці.

Інформаційний список літератури для читання до Дня Землі

 

В шкільній бібліотеці пройшов тиждень вшанування пам'яті Тараса Григоровича Шевченка. Читачі познайомилися з різними творами Т. Шевченка. Серед різноманітних книг всім сподобалось унікальне видання «Т. Г. Шевченко «Заповіт». До книжки увійшов весь творчий доробок Шевченка – літератора, вона ілюстрована п’ятьмастами малюнками, начерками, офортами.  Багато учнів –  читачів з різних класів із задоволенням відвідали бібліотеку, щоб перегорнути сторінки цієї дивовижної книги. Запрошуємо до бібліотеки, щоб познайомитися з творчим надбанням геніального українського поета і талановитого художника – Тараса Григоровича Шевченка.

На шкільній лінійці підведено підсумки Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек. Активні учасники нагороджені грамотами, солодощами, цікавими книгами: "Виготовлення виробів з бісеру", "Орігамі".

   

5 січня 2015 року в Червоношахтарській ЗОШ відбувся семінар - практикум шкільних бібліотекарів " Інноваційні технології в роботі шкільних бібліотек". Теоретичний блок "Новітні технології та методи обслуговування читачів" представили бібліотекарі: Кіровської ЗОШ  Дяченко Л.Г. та Гейківської ЗОШ Сергієнко В.Г. В практичному блоці бібліотекар  Вдовіна Л.А.  презентувала сторінку шкільної бібліотеки на сайті Червоношахтарської ЗОШ, а бібліотекар Тоцька С.В. показала майстер - клас по створенню блогу шкільної бібліотеки Валівської ЗОШ. В методичній частині бібліотекар Лантух В.П. познайомила з ефективними формами роботи з активом бібліотеки. Методист відділу освіти Леонтьєва А.О. та керівник методоб'єднання шкільних бібліотекарів Білоус К.В. підкреслили актуальність по створенню та поповнені інформації сторінок шкільної бібліотеки на сайті своєї школи, сайті або блогі шкільної бібліотеки. 

   

26 березня відбувся районний фестиваль буктрейлерів "Україна - країна болю і краси". На якому представники шкіл - учасників презентували буктрейлери на прочитані книги. Учні - читачі Червоношахтарської ЗОШ запропонували до перегляду буктрейлер на книгу Осипа Назарука "Роксоляна", який в результаті голосування набрав 33 голоси. Найкращими визнані буктрейлери: "Борітеся - поборете. Поетика революції" Златоустівської ЗОШ - 89 голосів, "Таємний посол" В. Малика Веселівської ЗОШ - 49, "Вклоняємось доземно українському солдату" В. Скоростецького Христофорівської ЗОШ - 43.   

   

В Міжнародний день дитячої книги в Червоношахтарській ЗОШ відбулася зустріч з письменником Криворіжжя - Миколою Олексієнко. З задоволенням слухали поезію, як малеча, так і юнаки та дівчата. Найбільше дітям сподобались збірки поезій: " Кіт сміливий, працьовитий!", "І сміх, і гріх", "Я люблю всі пори року", "Серце, обпалене війною", які вони змогли придбати для своїх домашніх бібліотек. Також  чотирма новими виданнями М. Олексієнка поповнилася шкільна бібліотека.

   

6 травня 2015 року відбувся семінар РМО шкільних бібліотекарів на тему: "Психологічний аспект бібліотечної майстерності". Творча зустріч відбулася біля мальовничого берега річки Інгулець. Бібліотекарі плідно попрацювали та одержали насолоду від перебування та відпочинку на природі.

   

Шановні учні та вчителі,  в жовтні щороку відбувається Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек. В рамках місячника в школі будуть організовані наступні заходи: презентації нових книжок, благодійна акція "Подаруй бібліотеці книгу з власним автографом", конкурс малюнків "Ми читаємо і малюємо", книжкова виставка "Що читали мої батьки", букккросинг "У книжкому королівстві". А 25 жовтня з 08.30 по 14.00 годину відбудеться захід non - stop "Бібліотечна планета", в якому приймуть участь бібліотечний актив та всі бажаючі.  

 

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Архів записів
Друзі сайту

Контактна інформація: тел. (056)477-92-47, e-mail: schahtar_school@ukr.net
Використовуються технології uCoz